Erasmus+ Lihula koolis | Trki |  E-kiri
Autor Marje Loide ja Tiina Gilden
Tuesday, 28 March 2017

Võõrkeele õpetaja Tiina Gilden kirjutas õpetajate õpirände projektitaotluse 2015.aasta lõpus. Teemaks oli Euroopa Liitu kuuluvate erineva kultuuritaustaga partnerite koostöö ja projektitaotluste kirjutamine. Positiivne vastus saabus 2016.aasta kevadel.

Õpiränne ja koolitus saksa keeles sobis ka bioloogia õpetajale, seega osalesid 11.03.2017 kuni 18.03.2017.a. Lihula Gümnaasiumist 2 õpetajat Hamburgi  Ifel-instituudi  korraldatud õpetajate täiendkoolituse seminaril Hispaanias Tenerifel.

Seminarist võttis osa õpetajaid Ungarist, Poolast ja Saksamaalt ning Eestist, kokku 48 inimest. Lisaks Lihula õpetajatele osales veel 2 õpetajat Narva Soldino koolist. Osalejatel tuli tutvustada oma kodumaad ja kooli. Tegime rühmatöid kultuuridevaheliste kontaktide, etiketi jms tundmaõppimiseks. Koostasime juhise õpilastega reisimisel tekkivate ohtude ennetamiseks, õppisime uusi huvitavaid tegevusi ja mänge, mis aitavad integreerida erineva kultuuritaustaga inimesi ja parandavad ning kiirendavad suhtlemist partnerite vahel.

Õppetöö kestvus oli 48 tundi ja lõppes seminari kokkuvõtva küsitluslehe täitmise ja arutamisega ning uute kontaktide vahetamisega. Oluline kasu meie kooli jaoks ongi õpetajate võõrkeele oskuse paranemine ja kontaktide loomine teiste Euroopa Liidu riikide koolidega.

Oleme tänulikud oma kooli juhtkonnale ja SA Archimedesele Erasmus+ õpirände projekti toetuse eest!

Marje Loide ja Tiina Gilden

Viimati uuendatud ( Tuesday, 28 March 2017 )

< Eelmine   Jrgmine >