LG robotexil | Trki |  E-kiri
Autor Olev Mihkelmaa
Wednesday, 11 January 2017

Sel õppeaastal alustas Lihula Gümnaasiumis robootikaring, et võimalikult palju õpilasi saaksid robotitega tutvust teha. Lisaks HITSA toel soetatud robotitele kasutame seal ka nelja Edisoni robotit.

Lego roboteid õppisid tundma 1.-6. klassi õpilased. Ringi töös osaleb iganädalaselt umbes 10 õpilast. Ringi tegevustega on kokku puutunud  kokku üle 30 õpilase.

Eelmise poolaasta eesmärgiks oli valmistuda Robotexiks ja võistelda LEGO Sumos. Ehitamiseks kasutati kõiki kuute EW3 kompekti. Töökorda sai 4 robotit, millest üks võistles Robotex-sil ja sai oma alagrupis 6. koha.

Pneumaatikakomplekte on hetkel kasutatud ühe katseroboti ehitamiseks ja kõik ringis osalejad on saanud proovida, kuidas õhurõhk asjad liikuma paneb.

Käesoleval poolaastal on eesmärgiks ühendada EW-3 ja pneumaatikakomplektid ning jõuda kevadeks väikese dinosauruste maailma loomiseni, mis toimiks üheaegselt mootorite ja õhurõhu jõul.

Olev Mihkelmaa, robootika ringijuht

Viimati uuendatud ( Wednesday, 11 January 2017 )

< Eelmine   Jrgmine >