Klassikaraadio külas
Friday, 12 May 2017

Mai alguses käis meil külas Klassikaraadio. Pikemalt loe blogist.

Külasta ka Klassikaraadio facebooki lehte

Eesti õhuvägi külas
Friday, 12 May 2017

Aprilli lõpus käisid meil külas kaksikutest vennad Lauri Kuusekänd ja Hardi Lämmergas. Mõlemad vennad töötavad Eesti õhuväes, sealset töökorraldust ja elukutselise sõjaväelase ametit meile tutvustatigi.

Hardi ja Lauri Alustasid oma haridusteed Kämsi algkoolis, jätkasid Virtsu koolis ja üldhariduse lõpetasid Lihula Gümnaasiumis.

Lihula Gümnaasium soovib leida toreda loodusainete ja toimetuleku õppekava õpetaja
Thursday, 04 May 2017

Lihula Gümnaasium pakub tööd loodusainete õpetajale alates septembrist 2017. Geograafia 10 tundi 7.-12. klassile ja keemia 8 tundi 8.-11. klassile, lisaks 7. klassi loodusõpetus

Koormus on 19  tundi nädalas, soovi korral lisaks ringitunnid (mis iganes lisaväärtust Sa luua suudad ja tahad).

Samas otsime oma meeskonda eripedagoogi, kel on soovi ja oskusi õpetata toimetuleku õppekaval õppivat last.

CV, koopia haridust tõendavatest dokumentidest ja ennast tutvustav motivatsioonikiri palume saata:

Lihula Gümnaasium asub Lihulas, Matsalu rahvuspargi serval; naabruses asuvad metsad, meri ja mitmed jõed. Lihulas on olemas kõik tähtsamad teenindusasutused ning lähimad suuremad linnad (Pärnu, Haapsalu) asuvad 45 min. autosõidu kaugusel.

Omalt poolt pakume meeldivat elukeskkonda, häid lapsi, kaasaegset töökeskkonda ja õpetaja palka.

*Hea võimalus end teostada väikses maakohas, kokkuhoidvas kogukonnas (võimalus viia ellu oma ideid erinevate noorte ürituste või muude projektide näol).

*Väljakutse panna lapsed armastama loodusteadusi, inspireerituna Matsalu rahvuspargi loodusest.

*See töökoht sobib Sulle, kui loodusained on sinu kirg ning otsid rahulikku, tasakaalukat ning inspireerivat elu linnakärast eemal, kaunis looduses tehes hingelähedast tööd.

Jakob Leever võitis kolmanda koha Robomiku Lahingu Lego sumos
Autor Olev Mihkelmaa
Monday, 24 April 2017
Lihula Gümnaasiumi robootikaringi õpilased osalesid laupäeval, 22. aprillil Robomiku Lahingus. Koolirobootika aasta tippsündmus toimus seekord Võrus. Võisteldi 15. erineval alal joonejälgimisest linnaläbimise ja köieveoni.

Lihula võistkond panustas seekord osalemisele Lego sumos, mis näib kõige lihtsama alana ja toob kokku kõige rohkem osalejaid. Sel korral astus Lego sumo lahingusse 110 robotit, nende seas ka neli meie ringi robotit.

Kolm neist langesid konkurentsist esimeses ringis, kuid üks jäi konkurentsis püsima. Peale rohkem kui kümmet matši sai Jakob Leeveri "Pingviin" auväärses 3. koha.

Lõpuheitlus kujunes väga mänguliseks ja tasavägiseks, kus kolm kõige vingemat robotit võitlust pidasid. Põnevust jätkus küllaga ja juhendajal hakkasid käedki värisema.

Lühikokkuvõte võistluspäevast: https://youtu.be/hjiOO0iSm_4
Pildid http://www.olev.ee/lihula/

Olev Mihkelmaa
Lihula Gümnaasiumi robootikaringi juhendaja

Homme kooli!
Monday, 10 April 2017
Hea uudis on see, et koolimaja on puhas ja õhutatud ning Terviseametilt koolitöö jätkamiseks jah-sõna saadud.

Küll aga on osa kooli personalist uue haiguspuhangu vältimiseks suunatud täiendavatele terviseuuringutele. Sellega seoses on palve nädala lõpuni lastele koolilõuna kodust kaasa panna.

Lisaks paneme kõigile südamele, et palun mitte mingil juhul haigeid ja poolhaigeid lapsi kooli tuua.

Alati saab järgi vastata.

Janar Sõber