Õppesuunad

Mälumäng

ƜhiskonnaƵpetuse olĆ¼mpiaadilt kaks auhinnalist kohta.
Autor Janar Sõber
Wednesday, 22 February 2017

10. veebruaril toimus elektrooniline ühiskonnaõpetuse olümpiaadi
eelvoor, arvestust peeti kahes vanuseklassis, põhikool ja gümnaasium.

Põhikooliastme teemadeks olid kodanikuühiskond, meedia ja teave, Eesti
rahandus ja riigieelarve ning Eesti Kaitsevägi.

Meie koolist saavutasid:

II koha – Katrin Veek

III koha- Nathali Ploomipuu

Palju õnne laste juhendajale Lili Ringile

Taas kord kohtusid Lihula ja Ida-Viru noored
Autor Liisa Raavel
Friday, 17 February 2017

4.- 6.veebruaril toimus Lihula Gümnaasiumi ja  Ida-Virumaa noortekohtumine. “Mis meile praegu muret teeb?” nimeline kohtumine tõi Lihulasse 8.-9. klassi õpilased Sinimäe põhikoolist.

Juba kohe alguses sai selgeks, et külalised on väga abivalmid ja vastutulelikud. Alustasime tutvumismängudega, tänu millele saime Sinimäe noortega kohe alguses üksteise kohta päris palju teada. Minu üllatuseks rääkisid nad väga hästi eesti keelt, nii hakkas  suhtlus kiiresti minema.

Seejärel jalutasime mööda Lihulat ning tutvustasime külalistele olulisi paiku.  Hiljem tegid  Anna Luuk, Liisa Raavel  ja Rivo Oosim slaidiesitluse vene keeles, kus rääkisime, mida Lihulas noortel vabal ajal teha on võimalik ja pisut ajaloost. Järgmisena tegime plakati ja arutlesime oma murede üle. Leidsime, et mitmed meie mõtted ühtivad Ida-Viru noorte omadega, näiteks tulevik, pagulased, hinnatõusud, palgad jne. Õhtul veetsime lõbusalt aega spordimajas palli mängides.

Tegime vahvaid etteasteid, laulsime, tantsisime ja näitlesime. Õhtul korraldas koolidirektor Janar Sõber mõningaid spordimänge ja me saime väga palju naerda. Peale seda suhtlesime veel vene keeles, laulsime tuntud laule ning õppisime üksteist paremini tundma.

Hommikul läksime kooli ning meie tundidesse tulid ka Sinimäe noored. Meil oli vene keele tund, kus isegi need, kes projekti kaasatud polnud, said vene keelt praktiseerida ja tutvuda vene noortega.

Lõpetuseks tegime tagasiside ringi. 10 klassi õpilane Rivo Oosim märkis, et tegemist oli väga uudse ja huvitava kogemusega. Ootused olid sootuks teised, aga tegelikult oli väga lõbus. Ta rääkis veel, et sai uusi sõpru ja aeg oli sisustatud meeldivate tegevustega. Projektis kaasalöömist ta ei kahetse. Samuti lisas Anna Luuk: ”See projekt meeldis mulle väga, isegi rohkem, kui oleksin arvata osanud. Sain uusi sõpru, tutvusmismängud ja tegevused olid väga ägedad ja hästi korraldatud. Osaleksin projektis kindlasti uuesti.” Positiivset tagasisidet andsid ka meie külalised. Sinimäe Põhikooli noor Vlad Fetjukov nõustus teistega ja tõi eriliselt esile erinevad meeskonnamängud, mis meid ühendasid.

Oli väga tore ja lõbus kohtumine. Loodan, et Sinimäel tuleb sama vahva või veelgi vahvam.

2015. aastal pilootprojektina käivitunud programmi Noortekohtumised eestvedajaks on SA Archimedes noorteagentuur ning eesmärgiks on soodustada Eestis elavate 11-16-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, teineteisemõistmist ja arengut. Ma arvan, et meie kohtumine Lihulas täitis selle eesmärgi.

Liisa Raavel

10.klass

Veel Pilte

Maakondlik eesti keele olĆ¼mpiaad oli Lihula GĆ¼mnaasiumile edukas
Autor Janar Sõber
Wednesday, 08 February 2017

30.jaanuaril Haapsalus  toimunud  7.-12.klassi eesti keele olümpiaadil osales 17 õpilast. Seekord saatis edu gümnaasiumiõpilasi.

Svea Stahlman 10.klassist saavutas 1.kohta.

11.klassi arvestuses oli Erik Mikkus 2.kohal.

Abiturientidest võitis 3.koha Margus Morševitski.
Võitjate õpetaja on Heli Raavel.

Rõõmustame koos võitjatega, kiidame kõiki asjaosalisi.

MƵƵduvƵtt bioloogias
Autor Marje Loide
Monday, 06 February 2017
Laupäeval, 4.veebruaril, peeti Haapsalu põhikoolis bioloogiaolümpiaadi piirkonnavoor. Kokku osales 43 õpilast Haapsalu põhikoolist, Haapsalu linna algkoolist, Oru koolist, Metsküla algkoolist, Lihula gümnaasiumist, Ridala põhikoolist, Virtsu koolist, Taebla gümnaasiumist, Noarootsi gümnaasiumist ja Läänemaa ühisgümnaasiumist.

7. klass, võimalik oli saada 152 punkti, osalejaid oli 5.
3.koht -  Kardo Roosma, Lihula gümnaasium, 88,5 p, õpetaja Marje Loide

Gümnaasiumiastmes oli võimalik saada 50 punkti, osalejaid oli 8 õpilast.
1. koht -  Piia Tomingas, Läänemaa ühisgümnaasium, 30 p, õpetaja Mall Vainola
2. koht - Erik Mikkus Lihula gümnaasiumist, 24 punkti, õpetaja Marje Loide

LG robotexil
Autor Olev Mihkelmaa
Wednesday, 11 January 2017

Sel õppeaastal alustas Lihula Gümnaasiumis robootikaring, et võimalikult palju õpilasi saaksid robotitega tutvust teha. Lisaks HITSA toel soetatud robotitele kasutame seal ka nelja Edisoni robotit.

Lego roboteid õppisid tundma 1.-6. klassi õpilased. Ringi töös osaleb iganädalaselt umbes 10 õpilast. Ringi tegevustega on kokku puutunud  kokku üle 30 õpilase.

Eelmise poolaasta eesmärgiks oli valmistuda Robotexiks ja võistelda LEGO Sumos. Ehitamiseks kasutati kõiki kuute EW3 kompekti. Töökorda sai 4 robotit, millest üks võistles Robotex-sil ja sai oma alagrupis 6. koha.

Pneumaatikakomplekte on hetkel kasutatud ühe katseroboti ehitamiseks ja kõik ringis osalejad on saanud proovida, kuidas õhurõhk asjad liikuma paneb.

Käesoleval poolaastal on eesmärgiks ühendada EW-3 ja pneumaatikakomplektid ning jõuda kevadeks väikese dinosauruste maailma loomiseni, mis toimiks üheaegselt mootorite ja õhurõhu jõul.

Olev Mihkelmaa, robootika ringijuht