Homme kooli!
Monday, 10 April 2017
Hea uudis on see, et koolimaja on puhas ja õhutatud ning Terviseametilt koolitöö jätkamiseks jah-sõna saadud.

Küll aga on osa kooli personalist uue haiguspuhangu vältimiseks suunatud täiendavatele terviseuuringutele. Sellega seoses on palve nädala lõpuni lastele koolilõuna kodust kaasa panna.

Lisaks paneme kõigile südamele, et palun mitte mingil juhul haigeid ja poolhaigeid lapsi kooli tuua.

Alati saab järgi vastata.

Janar Sõber

TEADAANNE: HOMME, esmaspäeval 10.04.2017 Lihula Gümnaasiumis koolipäeva ei toimu.
Sunday, 09 April 2017

HOMME, esmaspäeval 10.04.2017 Lihula Gümnaasiumis koolipäeva ei toimu.

Nimelt haigestusid nädalavahetusel toimunud EÕELi üldkoosolekul, kuhu oli üle Eesti kokku tulnud pea 200 osalejat, paljud noored nakkuspuhangusse, mida iseloomustavad soolenakkuse sümptomid.

Täpsete põhjuste selgitamiseks käis kohapeal Terviseamet, kes avaldas lootust, et homme, kui analüüside tulemused selgunud, saab juhtunu kohta rohkem infot jagada.

Homme ära jääva koolipäeva kohta ütles koolidirektor Janar Sõber: "Teavitasin klassijuhatajaid, kes omakorda teavitasid lapsi ja lapsevanemaid. Edasise info osas jälgige palun e-kooli."

Erasmus+ Lihula koolis
Autor Marje Loide ja Tiina Gilden
Tuesday, 28 March 2017

Võõrkeele õpetaja Tiina Gilden kirjutas õpetajate õpirände projektitaotluse 2015.aasta lõpus. Teemaks oli Euroopa Liitu kuuluvate erineva kultuuritaustaga partnerite koostöö ja projektitaotluste kirjutamine. Positiivne vastus saabus 2016.aasta kevadel.

Õpiränne ja koolitus saksa keeles sobis ka bioloogia õpetajale, seega osalesid 11.03.2017 kuni 18.03.2017.a. Lihula Gümnaasiumist 2 õpetajat Hamburgi  Ifel-instituudi  korraldatud õpetajate täiendkoolituse seminaril Hispaanias Tenerifel.

Seminarist võttis osa õpetajaid Ungarist, Poolast ja Saksamaalt ning Eestist, kokku 48 inimest. Lisaks Lihula õpetajatele osales veel 2 õpetajat Narva Soldino koolist. Osalejatel tuli tutvustada oma kodumaad ja kooli. Tegime rühmatöid kultuuridevaheliste kontaktide, etiketi jms tundmaõppimiseks. Koostasime juhise õpilastega reisimisel tekkivate ohtude ennetamiseks, õppisime uusi huvitavaid tegevusi ja mänge, mis aitavad integreerida erineva kultuuritaustaga inimesi ja parandavad ning kiirendavad suhtlemist partnerite vahel.

Õppetöö kestvus oli 48 tundi ja lõppes seminari kokkuvõtva küsitluslehe täitmise ja arutamisega ning uute kontaktide vahetamisega. Oluline kasu meie kooli jaoks ongi õpetajate võõrkeele oskuse paranemine ja kontaktide loomine teiste Euroopa Liidu riikide koolidega.

Oleme tänulikud oma kooli juhtkonnale ja SA Archimedesele Erasmus+ õpirände projekti toetuse eest!

Marje Loide ja Tiina Gilden

Vastlapäev
Wednesday, 01 March 2017

Vastlapäeval tegime natukene teistsuguse koolipäeva. Tegime teatejooksu võistlust, trips-traps-trulli, lükkasime ja tõmbasime köit. Lasime püssiga märki ja nuputasime mälumängu küsimusi.

Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva aktus.
Monday, 27 February 2017

23. veebruaril toimus koolimaja saalis Eesti Vabariigi 99. sünnipäeva aktus.

Esinesid kooli rahvatantsu rühmad ja rahvuslikku muusikat viljelev ansambel Ryyt.

Noori tervitasid pidupäeva puhul Lihula gümnaasiumi endine õpilane, tänane Lääne maavanem Neeme Suur.

Lääne maleva Lihula üksikkompanii pealik, Eesti Vabariigi presidendi ihukaitsja, meie kooli 51. lennu vilistlane, kolmanda klassi Marcuse ja neljanda klassi Ericu isa Marko Reisel.

Lihula gümnaasiumi 51 lennu vilistlane, Lihula vallavolikogu esimees Jaak Kastepõld.

Kõige lõpus tervitas meid Hea eeskuju 2016 nominent, Lihula Gümnaasiumi õpilasesinduse juht, noor kirjanik ja muusik Erik Mikkus.

Peale esinemisi sammusime rongkäigus vabadussõjas langenute mälestusausamba juurde.

Lihulateataja Ain Saare fotod