Esileht |  Dokumendid |  Kontakt
 
 Arengukava
Lihula Gümnaasiumi arengukava aastateks 2011- 2014.

 Uudised
Meie kooli uudised.

 Huvitegevus
Huviringid, üritused jpm.
Asukoht: Esileht

Esileht
Uudised
Dokumendid
Tugisüsteemid
Õppesuunad
Õppematerjalid
Konsultatsioonid
Raamatukogu
Huvitegevus
Õpilased
Personal
Vilistlased
Vastuvõtt
Pildid
Kontakt

Tundide ajad
Koolivaheajad

Otsing
Hoolekogu

E-kool
E-kooli abi
Ajalugu
Mälumäng
Toitlustus
Erasmus+


Serverit teenindab EENet

Lihula GĆ¼mnaasiumi lapsevanemate mƵttekoda-Ć¼ldkogu
Autor Janar Sõber   
Monday, 10 October 2016

Hea Lihula Gümnaasiumi õpilane, õpetaja ja lapsevanem!

Kutsume Sind osalema Lihula Gümnaasiumi mõttekojas esmaspäeval, 17.oktoobril 2016 kell 17.30-20.00 gümnaasiumi aulas.

 

Arutleme ühiselt, mille poolest on Lihula Gümnaasium huvitav, mõtleme, mida on tarvis ja võimalik koostöös edendada hariduse sisus ning esitame küsimuse „kuidas?“ – kuidas saan mina kaasa aidata Lihula Gümnaasiumi õpetuse ja kasvatuse huvitavamaks muutmisele.

 

Haridus- ja Teadusministeerium on mõned aastad tagasi ellu kutsunud algatuse Huvitav Kool, et peegeldada ühiskonna ootusi koolile ja haridusele ning tuua kooliteemadel rääkijate sekka ka haridussüsteemist tavaliselt väljaspool tegutsevate inimeste hääled. Huvitava Kooli mõttekonkursi ning üleriigiliste mõttekodade kaudu on saadud hulgaliselt asjalikke ideid, mille abil muuta Eesti kool huvitavaks. Üheks ettepanekuks on korraldada koolide ja hariduse sõprade mõttekojad ka kogukonnas ja koolides, et innustada koole, lapsevanemaid, ettevõtteid ning teisi hariduse toetajaid ja sõpru koostööle huvitava kooli nimel.

 

Mõttekoja eesmärk on:

- arutada, mil määral on haridus kooskõlas Huvitava Kooli tunnuste ja põhimõtetega;

- leppida kokku, milliseid väljakutseid tuleb koolis esmajoones lahendada, et kool oleks huvitav kõigile;

- leida vastus küsimusele – kuidas mina või minu organisatsioon saab aidata oma kooli huvitavamaks muuta ning võtta vastutuse ja kavandada konkreetsed tegevused oma kogukonnas kooli huvitavamaks muutmisel.

 

Mõttekoja tulemusena:

- oleme määratlenud Lihula Gümnaasiumi ja hariduse tugevused ja omapära;

- oleme selgitanud välja olulisimad lahendamist vajavad ülesanded Lihula Gümnaasiumis lähiaastatel;

- oleme jaganud vastutuse erinevate konkreetsete osapoolte vahel Lihula Gümnaasiumi ja hariduse huvitavaks muutmiseks.


Arutelud toimuvad laudkondades, mis tegutsevad järgmise tööviisiga:

1.       Oleme strateegid:

-          teeme parema kvaliteedi, mitte kvantiteedi;

-          kulutame aega väga olulistele küsimustele, mitte teisejärgulistele;

-          keskendume lahendatavatele küsimustele – asjadele, mida me muuta saame.

2.       Oleme kohal:

-       tutvume enne arutelupäeva arutelu kavandiga ja kujundame enda seisukohad, küsimused ja ettepanekud;

-          hoiame arutelude ajal oma arvutid suletud ja telefonid hääletud;

-          oleme kohal arutelu algusest kuni lõpuni.

3.       Oleme koostöövalmid:

-          ütleme oma arusaamise;

-          kuulame teiste arvamusi;

-          aitame luua ühist paremat arusaamist.

 

Loodame väga, et Sul on võimalik osaleda. Mõttekoja õnnestumiseks on oluline, et osalejad viibiksid kohal terve mõttekoja aja. Mõttekoda ja arutelu aitab läbi viia Urmo Reitav, Tallinna Ülikooli haridusteaduste instituudi lektor ja Viljandi Hariduse Arengufondi juhataja. Lähemat infot Huvitava Kooli algatuse kohta saab lugeda sotsiaalmeedia kanalitest http://huvitavkool.blogspot.com/

 

Lugupidamisega,

Janar Sõber

 

 

 
Lihula GĆ¼mnaasiumi aasta Ƶpetajad on Tiia Lehiste ja Rasmus Lippur
Autor Janar Sõber   
Friday, 07 October 2016

Lihula Gümnaasiumi aasta õpetajad on klassiõpetaja Tiia Lehiste ja gümnaasiumi riigikaitseõpetaja Rasmus Lippur

 

Tiia on töötanud Lihula Gümnaasiumis väga pikki aastaid. Tiia on kohusetundlik, töökas ja väga pühendunud õpetaja. Alati rahulik, koostööaldis ja positiivne.

Rasmus Lippur töötab Lihula koolis juba aastaid riigikaitse õpetajana. Rasmus on riigikaitsele omaselt väga sirgjooneline ja selge asjaajamise stiiliga õpetaja.

On suur au olla teie kolleeg. Palju õnne!   

  

Tiia Lehiste (Foto Arvo Tarmula)

 

  

Rasmus Lippur (Foto Arvo Tarmula)

Tikker online 

 
Euroopa keelte pƤev
Autor Janar Sõber   
Friday, 07 October 2016

Viimasel paaril aastal on meie kooli õpilased saanud erinevate projektidega palju reisida, sellest tulenevalt otsustasime tähistada Euroopa keelte päeva. 

Õpilased, kes on käinud välisreisidel jagasid väiksematele, kes alles alustavad võõrkeele õpinguid, oma kogemusi.

Iris ja Svea rääkisid Poolast, Kevin-Reidar, Martin ja Eliise rääkisid Portugalist.

Cärol ja Liisa rääkisid Narva kogemusest.

Juhan Johannes ja Katrin rääkisid Soomest, Nathali ja Roland Kreekast.

  

Pildid 

Tikker online 

 
Lihula GĆ¼mnaasiumi tĆ¼drukud-poisid vƵitsid LƤƤnemaa jalgpalli meistritiitlid.
Autor Jaanus Getreu   
Friday, 07 October 2016

Haapsalus toimunud Läänemaa Koolispordi Liidu jalgpalli meistrivõistlustel selgitati parimad koolid 7-9. klasside arvestuses. Poiste turniiril osales üheksa ja tüdrukute turniiril neli kooli. Lihula Gümnaasiumi jalgpallurid olid võistlustel ülitublid ja võitsid mõlemad meistritiitlid kodukoolile. See on esmane kord Läänemaa jalgpalli ajaloos, kus koolide jalgpalli mõlemad tiitlid ühes ja samas vanuseklassis, nii tüdrukutele kui ka poistele võidab üks ja seesama kool.


Tüdrukute turniiril alistasid Lihula Gümnaasiumi jalgpallurid Oru Kooli 7:0; Haapsalu Põhikooli 7:1. Päeva tähtsaimas kohtumises, Taebla Gümnaasiumi 2:1.

Lihula Gümnaasium on Läänemaa KSL meistriks tulnud kolmel aastal järjest. Sellel aastal mängisid võidukas naiskonnas: Marjana Kuldsaar, Gertu Küttmann, Vaike Reinmaa, Maria Reks, Karita Üksvärav, Amy-Christina Mölder, Kristel Oosim, Anna-Maria Laev, Siret Põldäär. Treener Jaanus Getreu.

Võidukat naiskonda ootab ees Eesti Koolispordi Liidu meistrivõistluste finaalturniir, mis sellel aastal toimub 12. oktoobril Valtus. Eelmisel aastal saavutas Lihula Gümnaasium seal kuuenda koha, 2014 aastal aga tuldi Eesti Koolispordi Liidu meistriks.


Poiste turniiril osales üheksa võistkonda ja koolid olid jagatud kahte alagruppi. Lihula Gümnaasium võitis alagrupimängudes Oru Kooli 6:0, Taebla Gümnaasiumi 2:1 ja Haapsalu Põhikooli II võistkonda 4:0.

Sellega tagati alagrupivõit, mis tagas pääsu finaali, seal tuli vastu teise alagrupi võitnud Risti Kool, keda võideti tulemusega 4:1

Kogu meeskond mängis hästi. Lihula Gümnaasiumi eest mängisid: Kardo Roosma, Markus Sõber, Randy Põld, Marten Põld, Virgo Vallik, Reno Mark, Kevin Kiviselg, Kauri Filippov, Juhan Johannes Raudsik. Treener Jaansu Getreu ja õpetaja Mairo Kanter.

Nii nagu tütarlapsi, nii ootab ka poeglapsi eest Eesti Koolispordi Liidu finaalturniir. Poiste turniir toimub Valtus 05.oktoobril.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 

Lihula Gümnaasiumi staadion oli kergejõustiklaste päralt.

Teisipäeval 27.septembril toimusid Lihula Gümnaasiumi staadionil kergejõustikuvõistlused. Võistlustel oli kavas viis ala: 100 meetri jooks, kaugushüpe, kuulitõuge, pallivise ja kettaheide.

Oma võimeid oli tulnud proovima 26 kergejõustiklast. Võistlejaid oli Lihula Gümnaasiumist, Virtsu Koolist, Vatla Koolist, Kõmsi Koolist ja Metsküla Koolist.

Samuti täiskasvanud võistlejad Matsalust, Lihulast ja Paatsalust. Täiskasvanud võistlesid omas grupis. lapsed aga jagasime vanuse järgi D-klass(11-12 aastased), C-klass(13-14 aastased), B-klass(15-16 aastased) ja A-klass(17-18 aastased). Väga ilusal sügisõhtul näidati mitmeid häid tulemusi ja paljud noored kergejõustiklased parandasid oma isiklikke rekordeid. 


¤ 100 meetri jooksus näitas päeva parimat aega 14 aastane Kaaro Saatmäe, Virtsu Koolist, kes võitis Poiste C-klassis ajaga 13,73. Talle järgnesid Mario Reks Lihula Gümnaasiumist ja Mart Mikiveer Virtsu Koolist. Ajad vastavalt 15.66 ja 16,26. Naistest  oli kiireim Katrin Lehtpuu ajaga 14.67. D-klassi tütarlaste kiireim oli Kristel Oosim 17,46-ga poistest Geron Noor, Virtsu Koolist 16.86-ga.


¤ Kaugushüppes saavutas tüdrukute D-klassis esikoha Kristel Oosim, kes hüppas 2.67. Teiseks hüppas end Helena-Karmen Kamarik 2.60-ga ja kolmandaks Anna-Maria Laev 2.30-ga. C-klassi tüdrukute võitjaks tuli Kõmsi Kooli õpilane Kulla Saatmäe, kes hüppas 3.68. Poiste D-klassis võidutsesid Lihula poisd: Andero Polberg 3.62, järgnesid Mario Reks 3.37 ja Mihkel Sibul 3.23. Poiste C-klassis olid kolm parimat Virtsu Koolist. Võitja Kaaro Saatmäe hüppas 4.14, Mart Mikiveer  3.10 ja Allex Rummel 2.70. Naiste esikolmiku moodustasid Siret Põldäär, tulemusega 3.88. teine oli Janne-Ly Siimon 3.78 ja kolmas Katrin Lehtpuu 3.76.


¤ Palliviskes mõõdeti tulemused sentimeetri täpsusega. Tüdrukute D-klassis viskas Anna-Maria Laev võidutulemsueks 19.86. Naiste palliviskesid osalesid ka nooremad, võidutses Siret Põldäär tulemusega 46.65, järgnesid Kulla Saatmäe 31.52 ja Hanna Hatto 22.11. Poiste D-klassis võidutses Andero Polberg tulemusega 47.53, järgnesid Mart Mikiveer 41.81 ja Geron Noor 34.90. Poiste C-klassis olid kaks paremat Kaaro Saatmäe 48.57 ja Allex Rummel 35.80.


¤ Kuulitõukes tõukasid iga vanus just sellele vanusele ettenähtud raskusega. Tütarlaste B-klassis sai esikoha Siret Põldäär tulemsuega 7.82. Tema tõukas 3 kg kuuli. Naiste kuuli raskuseks on nagu ikka 4 kg ja siin sai esikoha Janne-Ly Siimon, tulemus 8.10, teiseks tõuaks end Kristi Kangur 7.92 ja kolmandaks Hanna Hatto 6.47. Meeste kuulitõukes tuli esikohale Janar Sõber, tõugates 10.35. Teine koht kuulus Jüri Saatmäele 7.64-ga. Poiste D-klassis tegi oma tõuke 4 kg kuuliga Mart Mikiveer, tulemus 7.00. Poiste C-klassis oli esikolmik Kaaro Saatmäe 10.05, Kardo Roosma 9.73 ja Allex Rummel 7.36. Poisid tõukavad 4 kg kuuli. Poiste A-klassis tõugati 5 kg kuuliga. Võitjaks tuli Joel Rummel 8.79, Ingemar Idvani tõukas 8.25 ja Margus Morsevitski 7.69.


¤ Tütarlaste kettaheites, C-klassis võitis Kulla Saatmäe 26.00-ga. Tema ketta raskuseks on 0,6 kg. Tüdrukute A-klassis heitis 1.0 kg ketast Margot Männik 14.45 ja tuli esikohale. Ka poisid D-klassis heitsid 0,6 kg ketast. Hugo-Jan Rummel heitis 15.70 ja Geron Noor 14.40. Poiste C-klassis tuli võitjaks Kaaro Saatmäe 29.47- ga, teiseks heitis end 22.50-ga Allex Rummel. Poeglaste A-klassis oli esikolmik Ainar-Sten Junker 28.40-Joel Rummel 19.77- Ingemar  Idvani 19.11. Selles vanuses heidavad poisid 1,5 kg ketast. Meeste kettaheite võitis Jüri Saatmäe 25.55-ga, teiseks tuli Janar Sõber 24.26-ga.

¤ Nädala tagasi võistlesid meie kergejõustiklased Haapsalus. Tehti tulemusi, mida peab esile tooma. Martin Teppan võitis 1000 meetri jooksu ajaga 2.52,8. Tema tõusis selle ajaga Eesti 2016 aasta hooaja edetabelis poiste A-klassis kolmandale kohale. Ainar-Sten Junker püstitas kõrgushüppes isikliku rekordi. Tulemus 1.76 andis talle sellel võistlusel teise koha ja tõstab noormehe Eesti hooaja edetabelis A-klassi poiste hulgas 16 kohale. 

Pilte

 

Jaanus Getreu

 
SpordinƤdal
Autor Janar Sõber   
Friday, 16 September 2016

Õpilasesindus korraldas 1.-4. klassi lastele spordinädala raames spordivahetunni.

  Pildid

 

Lihula Gümnaasium. Jaama 9 Lihula 90302. Tel 472 40 80